Program do prognozowania

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Prognozowanie

Prognozowanie finansowe jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu finansowego i ekonomicznego. Przewidywanie zdarzeń, które z różnym prawdopodobieństwem mogą wpłynąć na wynik to klucz do stabilności i wzrostu firmy. Dzięki naszym aplikacjom do prognozowania możemy pomóc w osiągnięciu tych celów, oferując usługi oparte na prognozowaniu finansowym. Z naszą pomocą, możesz przewidywać wyniki finansowe na podstawie danych, umożliwiając firmom lepsze zarządzanie swoją działalnością.

Dlaczego warto korzystać z programów do prognozowania?

Dzięki aplikacjom, wspomagającym prognozowanie ekonomiczne, można tworzyć zapowiedzi bazujące na dowolnych danych. Wybierając nasz program do prognozowania, użytkownicy mogą szybko wyznaczyć dowolny podzbiór wielowymiarowego modelu oraz okres, na jaki ma być wygenerowana prognoza.

  • analiza danych na podstawie historycznych wyników,
  • dobór odpowiedniej metody prognozowania,
  • automatyczne wykrywanie sezonowości,
  • usuwanie anomalii z danych,
  • korygowanie dynamicznych trendów rynkowych.

Rozwiązania pozwalają na generowanie prognoz ekonomicznych lub wyjściowych budżetów na najbardziej detalicznym poziomie (np. miesiąc, MPK, konto) przy wyznaczeniu jedynie ogólnych założeń (np. ograniczenie rocznych kosztów administracji). W efekcie wykorzystanie modułu daje oszczędność nakładów pracy i czasu, koniecznych do tworzenia prognoz, symulacji i budżetów wyjściowych. Uzyskanie w ten sposób dane są spójne i dokładne. Dzięki tym funkcjom prognozowanie sprawozdań finansowych przedsiębiorstw jest precyzyjne, co pozwala na bardziej szczegółowe planowanie budżetów oraz strategii operacyjnych. W ten sposób oszczędza się czas i zasoby.

Infor business intelligence BI - prognozowanie

Infor BI – Przykładowy ekran prognozy

prognozowanie w Infor Birst

Infor Birst – Przykładowy ekran prognozy

IBM Planning Analytics – Przykładowy ekran prognozy

Infor EPM – Prognozowanie za pomocą systemu Infor EPM i metod uczenia maszynowego

Metody prognozowania – jak to działa?

Dobór odpowiednich metod prognozowania firmy zapewnia dokładny i wiarygodny obraz finansowy. W zależności od specyfiki firmy oraz dostępnych danych przedsiębiorstwa mogą stosować różne podejścia do prognozowania. Metody prognozowania dzielą się na dwie główne kategorie:

  • ilościowe metody prognozowania opierają się na analizie danych historycznych oraz statystyk. Wykorzystują modele matematyczne do przewidywania przyszłych wyników, co pozwala na tworzenie dokładnych prognoz finansowych;
  • jakościowe metody prognozowania natomiast bazują na ekspertowych opiniach i subiektywnych ocenach, co jest przydatne w sytuacjach, gdy dane historyczne są ograniczone lub brak jest odpowiednich danych.

Prognozowanie finansowe firmy wymaga zatem wyboru odpowiednich narzędzi i metod, aby firma mogła maksymalnie wykorzystać dostępne dane i przewidywać zmiany rynkowe z najwyższą dokładnością. Dzięki temu zarządzanie firmą staje się bardziej przewidywalne, co pozwala na lepsze planowanie i minimalizowanie ryzyka.

Korzyści wynikające z wyboru naszego programu do prognozowania

Dzięki naszemu programowi do prognozowania firmy mogą skupić się na swojej głównej działalności. Korzystając z naszych usług, otrzymasz spójne i dokładne dane pomagające w podejmowaniu strategicznych decyzji. Nasza działalność doradcza i doświadczenie zdobyte na przestrzeni ponad 30 lat pozwala nam na dobór i wdrożenie optymalnych rozwiązań business intelligence dla każdej firmy. Dysponujemy wiedzą, praktyką i referencjami także w zakresie:

Warto zatem inwestować w prognozowanie finansowe firmy umożliwiające precyzyjne planowanie budżetów, analizę trendów rynkowych oraz przewidywanie przyszłych wyników finansowych. Jeśli potrzebujesz więcej informacji w zakresie prognozowania, skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00

Materiały dodatkowe

Zaawansowane prognozowanie w systemie Infor EPM

Zaawansowane prognozowanie w systemie Infor EPM

Jak usprawnić swój proces planowania za pomocą systemu Infor EPM i metod nadzorowanego uczenia maszynowego? Sprawdź, jakie funkcjonalności, w tym zakresie dostarcza jedna z czołowych aplikacji dla controllingu. Zapisz się na nasze webinarium i zobacz, jak lepiej planować przyszłość, aby podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Czytaj więcej (1 min)
GPW wybrała Cogit

Grupa Kapitałowa GPW wybrała Cogit jako dostawcę centralnego systemu controllingowego

Przedmiotem współpracy jest kompleksowe zaprojektowanie, parametryzacja i dostosowanie systemu, a także jego utrzymanie i rozwój we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej GPW.

Czytaj więcej (1 min)

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)

System do planowania i prognozowania dostaw – część III

Zapraszamy na ostatni z serii webinar dotyczący planowania i zarządzania dostawami do sklepów i centrów dystrybucyjnych. Tym razem, zajmiemy się tematem związanym z planowaniem centrów logistycznych, ruchów międzysklepowych, czy zarządzaniem poprzez alerty.

Czytaj więcej (1 min)

System do planowania i prognozowania dostaw – część II

Zapraszamy na drugi webinar dotyczący planowania i zarządzania dostawami do sklepów i centrów dystrybucyjnych. Przedstawimy jak planista przy użyciu kilku prostych formatek może wykorzystać parametry ekspozycji do sterowania replenishmentem sklepów.

Czytaj więcej (1 min)

System do planowania i prognozowania dostaw

Zapraszamy na cykl trzech webinariów, podczas których zaprezentujemy koncepcję planowania i zarządzania dostawami do sklepów i centrów dystrybucyjnych. Przykłady zostaną zwizualizowane przy użyciu dedykowanego systemu do planowania i prognozowania dostaw oraz naszych doświadczeń projektowych.

Czytaj więcej (1 min)