Optymalizacja procesów biznesowych na przykładach - wsparcie dla finansów i controllingu

Już 10 września 2024

Optymalizacja procesów biznesowych na przykładach – wsparcie dla finansów i controllingu

Dla kogo?

Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za finanse i/lub controlling to nasze spotkanie jest właśnie dla Ciebie. Spotykamy się w Browarze Warszawskim, miejscu z historią, aby porozmawiać o teraźniejszości i przyszłości. Wspólnie z Klientami pokażemy nasze doświadczenia w zakresie najlepszych praktyk planowania, budżetowania, konsolidacji finansowej i wspierających je systemów. Będziemy posiłkować się przykładami na bazie systemu Infor EPM.

Zarządzanie wydajnością firmy (Enterprise/Corporate Performance Management) to temat, który często „wzywany jest do tablicy” podczas konferencji dla finansów i controllingu, jednak w większości przypadków, gdy przychodzi do wizji wdrożenia tej koncepcji,… przegrywa z tematami operacyjnymi, a zespołowi pozostaje nierówna walka z nieśmiertelnym Excelem.

Zapraszamy na nasze spotkanie, podczas którego podzielimy się z Państwem z najnowszymi trendami, technologiami oraz najlepszymi praktykami w dziedzinie EPM. Powiemy o planowaniu, budżetowaniu, analityce, konsolidacji finansowej, …., o wszystkim czego dotyczy EPM i co znacząco może wpłynąć na efektywność i konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Wszystko to zobrazujemy na konkretnych przykładach, wykorzystywanych przez liderów w swoich branżach (naszych Klientów).

Oczywiście nie zabraknie też Excela (który jako „nieśmiertelny”, jest nie do wyeliminowania, ale pokażemy, jak można z nim żyć w efektywnej koegzystencji) oraz wszechobecnego dwuliterowego skrótu AI.

Oprócz dawki konkretnej wiedzy bazującej na przykładach z życia, będzie to też możliwość do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami w nietuzinkowych przestrzeniach Browaru Warszawskiego.

W skrócie, o czym będzie: 

  • Najlepsze praktyki, czyli jak było, co jest i co będzie. Co się sprawdza, a co nie do końca. (elastyczność vs standardy, wykorzystanie danych, sztuczna inteligencja, przetwarzanie w chmurze,…)
  • Przykłady wykorzystania (case studies) – rzeczywiste przykłady optymalizacji procesów biznesowych u naszych klientów.

Dodaj wydarzenie do kalendarza lub skorzystaj z automatycznego dodania do kalendarza outlook

Spotkanie zakończone!

Kiedy?
Już 10 września 2024

Gdzie?
BROWAR WARSZAWSKI
Restauracja i Bar
Haberbuscha i Schielego 2, 00-864 Warszawa
https://browarwarszawski.com/

Cena?
Bezpłatnie. Udział tylko dla osób/firm zaproszonych przez Cogit (e-mail, linkedin), pozostałe zgłoszenia będą weryfikowane.

Agenda spotkania

Agenda spotkania może ulec zmianie (co do koncepcji i czasu – nie powinna ulec zmianie) tzn. cały czas pracujemy nad dodaniem ciekawych przykładów, czy potencjalnymi prezentacjami naszych Klientów, żeby spotkanie mogło okazać się jeszcze bardziej atrakcyjne dla Państwa.

9.30 – 10.00
Oczekujemy na naszych Gości – powitalna kawa

10.00 – 11.00
Enterprise Performance Management – co przed nami z perspektywy 25 lat doświadczeń.
Radosław Kozieja – CEO – Cogit

  • Koncepcja działania w praktyce – z historią do przyszłości. Jak koncepcja rozwijała się przez lata, co raz lepsze technologie, lepsze możliwości, obsługa większej ilości procesów,…
  • Nowoczesność vs sprawdzone rozwiązania. Czy zawsze nowe jest najlepsze (?) – przykłady z życia finansisty i controllera – gdzie i kiedy warto „wstrzymać wodze”.
  • Co usztywniać, a co pozostawić elastyczne.

PRZYPADKI UŻYCIA ROZWIĄZAŃ KLIENCKICH
Najciekawsze przykłady i funkcjonalności wykorzystania narzędzi EPM

11.00 – 12.00
Case Study – Arctic Paper
Katarzyna Wojtkowiak – CFO, Członek Zarządu, Arctic Paper
Jarosław Furmanek – Group Financial Controller, Arctic Paper

  • Wyzwania, czyli z czym mierzyliśmy się przed implementacją systemu Performance Management.
  • Szerokie wykorzystanie: konsolidacja, planowanie, HRy, analizy i raportowanie, w chmurze i tradycyjnie – różne procesy biznesowe i różne możliwości w jednym systemie.
  • Podsumowanie naszych doświadczeń: korzyści, co się udało, co można było zrobić lepiej, plany na przyszłość…

12.00- 12.30
Przerwa na kawę

12.30-13.30
Case Study, PKO BP
Danuta Kobos-Kaźmierska – Dyrektor Departamentu Planowania i Kontrolingu Biznesowego, PKO BP
Marek Rybka – Dyrektor Biura Informacji Zarządczej w Departamencie Rozwoju Platform Inżynierii i Analityki Danych, PKO BP

13.30 – 16.00
Lunch oraz zwiedzanie Browaru z przewodnikiem, „warsztaty” z kapslowania piwa.
(zwiedzanie oraz „warsztaty” odbędą się w dwóch grupach – szacowany czas około 40 minut na grupę)

Prelegenci

Katarzyna WojtkowiakKatarzyna Wojtkowiak
Katarzyna Wojtkowiak od 12 lat jest związana z Grupą Arctic Paper, gdzie pełni funkcję Dyrektora Finansowego, poprzednio piastowała stanowisko Głównej Ksiegowej i Group Treasury.Pani Katarzyna Wojtkowiak ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu o specjalności Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstw, ponadto posiada uprawnienia biegłego rewidenta oraz jest członkiem Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).
Jarosław Furmanek
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, studiów z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw. Kontroler finansowy i menedżer kontrolingu, posiada prawie 20-letnie doświadczenie w obszarze finansów i kontrolingu, w różnych branżach (motoryzacyjna, budowlana, celulozowo-papiernicza) w środowisku międzynarodowym (Kierownik Kontrolingu w Kimball Electronics Poland, Kierownik Kontrolingu w Saint-Gobain Abrasives, obecnie Kontroler Finansowy Grupy w Arctic Paper). Brał udział/prowadził wiele różnego rodzaju projektów finansowych i biznesowych. Posiada wieloletnie doświadczenie z systemami ERP (SAP, JDE, QAD), narzędziami EPM (Infor, Cognos), rozwiązaniami BI. Ciągle dąży do wykorzystania najnowocześniejszych technologii i najnowszych rozwiązań informatycznych w obszarze finansów i kontrolingu. Prywatnie uwielbia podróże, miłośnik sportów: koszykówka, tenis.
Radosław Kozieja
Prezes Zarządu Cogit. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w wykorzystaniu systemów informatycznych do wspierania zarządzania największymi firmami. Od ponad dwudziestu lat zarządza Cogit (wcześniej Codec) w Polsce. Zajmował się zagadnieniami związanymi z praktycznym wspomaganiem podejmowania decyzji, controllingu, finansów oraz zarządzania m.in. przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz systemów analitycznych. Z problematyką zastosowań Performance Management i Business Intelligence związany od początku kariery zawodowej. Uczestniczył i prowadził projekty konsultingowe oraz wdrożenia systemów Performance Management i Business Intelligence w Polsce, Niemczech i Irlandii. Absolwent Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!